Do czego służą znaki BHP

Chcesz zamówić znaki BHP? Kliknij tu

Na terenie naszego kraju obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj kodeks BHP zwraca uwagę na wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je wypatrzeć?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zaliczane są także instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma poprawne oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na wielu maszynach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko stosowane są też w przemyśle. Stosuje sięwówczas szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który doskonale znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – nadal będą wyraźne. W wielu przypadkach pokrywane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Nasze dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]