Biżuteria z ametystami

Tutaj znajdziesz biżuterię z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w USA, Kanadzie, Kenii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.