Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

biżuteria srebrna, srebrna biżuteria sklep internetowy

Jest z ludźmi od tysiącleci i pomimo pojawienia się wielu nowych wzorów, w gruncie rzeczy mało ewoluowała. Biżuteria wciąż odgrywa identyczną rolę – jest swoistą dekoracją ciała, a także pozwala na oddanie własnego ja. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię tak samo często zakładają kobiety i mężczyźni, maluchy oraz dorośli, ludzie z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, które projekty lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych surowców – zwykle ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria jest tak często wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej kilka dekad?

Mocne strony srebrnej biżuterii

Głównym atutem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno to, że jej stosowanie pozwala ustrzec się wielu dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niewielkimi cenami.

Czyszczenie srebrnej biżuterii

Srebro wytrzyma sporo czasu, jednak należy prawidłowo je pielęgnować. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona zarysować czy zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być myta w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w szkatułce z miękką tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]