Kolczyki z kamieniami – które najpopularniejsze?

Dowiedz się więcej o kolczykach z kamieniami na www.bizutik.pl/kolczyki.

Chociaż biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie bransoletki lub pierścionki. Minerały są w stanie całkowicie odmienić wizualne walory biżuterii – inny styl mają bowiem ozdoby z kryształami, odmienny zaś te wysadzane turkusem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Jakie kamienie stosowane przez jubilerów są naturalne, a które okazują się sztucznymi odpowiednikami? To potrafi zaskoczyć – szczególnie osoby, które nie mają wiedzy o złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego i kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, że wiele materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności należy wymienić cyrkonie, które wytwarzane są z itru oraz cyrkonu, a różne kolory zawdzięczają tego typu dodatkom, jak chrom albo nikiel. Oprócz cyrkonii, minerałami syntetycznymi okazują się też kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Złotnicy o wiele częściej wykorzystują oczywiście kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to niewątpliwie topazy, mogące mieć barwy od błękitnych do różowych oraz bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są również z bursztynu, turkusu i opalu. Stosowanie prawdziwych kamieni zwykle podnosi cenę kupna takich kolczyków. Powinniśmy jednak pamiętać, że są to dzieła o wiele bardziej oryginalne, niż te zdobione syntetycznymi materiałami.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]