Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Tu zamówisz pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Wpierw jednak ma miejsce ta wyczekiwany przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol wieczności

Podarowanie kobiecie pierścienia to niezwykle stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od owego palca prowadzi żyła wiodąca bezpośrednio do serca, określana jako “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Z początku wytwarzano je ze skóry, z trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano tylko wówczas, gdy mężczyźni chcieli zademonstrować swoje pełne zaufanie do przyszłej żony. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, jednakże materiały te faktycznie powszechnie stosuje się do ich sporządzania dopiero od paru stuleci, natomiast znamienny przyrost ich uznania można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny z dużym diamentem, jednak możliwości dowolnego zestawiania różnych metali oraz kamieni są ogromne. Oprócz diamentów stosuje się szafir, szmaragd czy rubin. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, iż mężczyzna winien wydać na niego co najmniej dwukrotność swojej wypłaty. Koszt zakupu zależny jest od wielu czynników: wzoru, materiału, wykorzystanego kamienia czy liczby karatów, wobec tego każdy odszuka elegancki, oryginalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz miłości, zatem jego wartość ma drugorzędne znaczenie. Liczy się to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Nasze dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]