Srebrne wisiorki

Kup wisiorki

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, przez co możemy zarysować. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo włożyć do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.