Szlachetna biżuteria – srebrne kolczyki

kolczyki, kolczyki srebrne, srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki to bez wątpienia jedne z najchętniej wybieranych przez Polki dodatków. Pasują na każdą okazję – niezwykle uroczystą i w luźniejszym stylu. Sprawdźmy co powoduje, że są tak popularne oraz w jakich salonach możemy je dostać.

Srebrne kolczyki – najtrwalsze rodzaje

Srebrne kolczyki występują w rozmaitych kształtach. Najczęściej kupowane są delikatne sztyfty, które sprawdzą się od święta i na co dzień, są dyskretne, jak również eleganckie. Równie często poszukiwane są długie akcesoria, które pięknie podkreślają szyję. Są okraszone drogocennymi kamieniami albo całkowicie gładkie. Błyskotki wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co zazwyczaj dzieje się w przypadku błyskotek z plastiku. Kupując kolczyki popatrzmy na cechy probiercze oraz sposób ich wykończenia – najbardziej gustowne uzyskano techniką matowienia.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze wypielęgnowane

Żeby srebrne kolczyki długo prezentowały się perfekcyjnie, trzeba umiejętnie je pielęgnować i na bieżąco usuwać śniedź. Powinno się wycierać je często delikatną ściereczką wyprodukowaną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalne specyfiki czyszczące, a nieużywane kolczyki trzymać w zamkniętych szkatułkach. Nie sprawdzajmy natomiast anachronicznych technik czyszczenia, takich jak pasta do zębów czy soda oczyszczona. Tego typu substancje mocno podrażniają miękką strukturę metalu szlachetnego.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Największy wybór biżuterii jest na pewno w e-sklepach, które zapewniają błyskawiczny dowóz do domu i rozmaite wyprzedaże. Poza tym zakupy online to nieprawdopodobny komfort, który na pewno docenią przede wszystkim zabiegane Polki.