Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Chcesz zamówić mystic topaz? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru nietrudno pomylić się, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się również na co dzień. Istotna okazuje się również różnorodność barw, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danego stroju.