Uniwersalne i ponadczasowe – srebrne kolczyki

kolczyki srebrne, kolczyki ze srebra, srebrne kolczyki

Srebro to najbardziej lubiany przez wytwórców biżuterii materiał. Nie powinno to oczywiście dziwić, gdyż rzeczywiście posiada mnóstwo zalet. Koszty jego zakupu są o wiele mniejsze niż żółtego kruszcu, a jest kruszcem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i długo nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są również często wykorzystywane z uwagi na komfort ich noszenia – znacznie ograniczają wszak niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji. Jako że są bardzo interesującą opcją dla szukających niestarzejącej się oraz solidnej biżuterii, warto powiedzieć parę słów o tym, gdzie je nabyć i jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – w którym sklepie?

Fantazja designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich wszyscy wyszukamy propozycje dla siebie – tak zwolennicy sprawdzonych rozwiązań, jak i kobiety, które lubią raczej niebanalne projekty. Przed wyborem danych kolczyków warto więc zorientować się, co proponują nam poszczególni sprzedawcy. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będzie zakup w internecie – szczególnie, jeśli chcemy znaleźć oryginalne wzory srebrnych kolczyków.

Czyszczenie srebrnych kolczyków

Mimo różnych plusów, srebro wykazuje pewne wady. Najistotniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po jakimś czasie czernieją. Możemy tego uniknąć często czyszcząc je specjalnymi preparatami i przechowując w bezpiecznych pojemnikach. Nigdy nie używajmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, bo mogą uszkodzić ich powierzchnię.