Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

Chcesz nabyć filtr F9? Sprawdź https://marss.pl/oferta/filtry-dokladne/filtry-dokladne-minipleat/

Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem Polska plasuje się na jednym z najdalszych miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też wciąż poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w szpitalach).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do domu i urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, urzędach lub budynkach mieszkalnych świetnie sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak włosy, spaliny bądź pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę, która charakteryzuje się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgotności, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie należy zachować najwyższe standardy sterylności

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia efektywną pracę w ekstremalnych warunkach (aż do 80°C). Filtry tego typu instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wysokie standardy sterylności powietrza, m.in. w przemyśle elektronicznym.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Nasze dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46