Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi kredyty we frankach bądź polisolokaty. Wachlarz usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to też postępowania o zwrot gotówki, unieważnienie umów czy zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach szwajcarskich. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska, Getin Noble Bank oraz mBank. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe w trakcie wyboru kancelarii wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, żeby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają też inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentów: zawezwania do próby ugodowej, reklamacji, pozwu i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.