Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Na digitalownia.pl poznasz pełną ofertę kursu digital paintingu.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te sektory rozrywki do projektowania świata przedstawionego i postaci korzystają głównie z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tym mnóstwo młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie oprogramowanie do digital paintingu wykorzystują twórcy

Jest dużo programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż służył przede wszystkim jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym softwarem game developerów oraz artystów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak m.in. GIMP, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akrylowymi, akwarelą lub gwaszem. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Malarstwo komputerowe – nauka pod okiem instruktora

Zasadniczo uczenie się digital paintingu toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, niemniej jednak by stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać zaawansowane opcje oprogramowania oraz potrzebne triki stosowania pędzli, zalecamy wykupić kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji programu. Ważne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]