Zapisz się na kurs gotowania i poznawaj tajniki kuchni

Najkorzystniejsza oferta kursu gotowania znajduje się tutaj

Samodzielne przygotowanie potraw w domowym zaciszu ma masę plusów. Najważniejszym z nich jest zwłaszcza zmniejszenie wydatków – spożywanie posiłku w domu jest w większości wypadków dużo tańsze aniżeli codzienne korzystanie z usług restauracji. Duma będąca następstwem przyrządzenia posiłku osobiście jest równie ważna – zwłaszcza, jeśli częstujemy nim rodzinę albo gości. Nie sposób nie wspomnieć też o tym, że pichcąc samemu jesteśmy świadomi tego, co kładziemy na stół, co okazuje się niesłychanie istotne w przypadku osób eliminujących z jadłospisu pewne składniki (na przykład mięso, laktozę bądź węglowodany) albo będących na diecie. Jednakże wymaga to konkretnych umiejętności – a nie każdy takowe ma. Na szczęście można opanować je w czasie kursów gotowania.

Kursy gotowania – do kogo są skierowane?

Oferty firm przygotowujących warsztaty kulinarne obejmują różnorodne kursy – zarówno te skierowane do osób, które nie mają doświadczenia w przyrządzaniu potraw, jak i tych rozpoczynających przygodę zawodową w gastronomii. Możliwości jest rzeczywiście mnóstwo – od kursów opracowanych z myślą o kulinarnych hobbystach, poprzez kursy dla dzieci, aż po tematyczne warsztaty (np. kuchnia hiszpańska, food pairing). Aby kurs gotowania przyniósł oczekiwane efekty, niezwykle kluczowe jest to, żeby był przeprowadzony pod okiem eksperta. Dlatego przed zapisaniem się na kurs warto sprawdzić, kim jest kucharz prowadzący szkolenie – w których restauracjach pracowała, które szkoły ukończyła, a także czy posiada jakiekolwiek kulinarne osiągnięcia.

Kursy gotowania – czego się nauczymy?

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jaką wiedzę zdobędziemy. Na szkoleniach przewidzianych dla dzieci poruszane są najprostsze kwestie, zaś celem kursu nie jest przekazanie namacalnych umiejętności, a rozbudzenie w nich kulinarnej wyobraźni oraz ciekawości. Z kolei kursy dla dojrzałych pasjonatów gotowania są okazją do treningu najważniejszych kulinarnych umiejętności, jak m.in. techniki krojenia, sztuka kompozycji potraw bądź przeróżne sposoby obróbki cieplnej składników.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]