Budujesz portfel inwestycyjny? Pomyśl o zakupie sztabek złota

Zobacz złoto sztabki na goldbroker.pl.

Zakładanie lokat bądź po prostu gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym nie jest obecnie tak opłacalne jak jeszcze pięć lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, że Polacy szukają metod, które pozwolą ich finansom zapewniać z czasem dodatkowy dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a w szczególności – złote sztabki.

Złote sztabki – czemu zainteresowanie tym kruszcem pozostaje wysokie?

Na wstępie wypada dobitnie podkreślić, że lokata środków w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto na ogół nie ulega większym i mniejszym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niestabilność ekonomiczna i polityczna często zwiększa jego wartość. Rzecz jasna można odnotować wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres natychmiast daje się zauważyć, że z biegiem lat idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego metalu szlachetnego obecna na rynku praktycznie się nie zmienia. Kiedyś służył on jako uniwersalny środek płatniczy, w tej chwili jest w szerokim zakresie wykorzystywany w przemyśle chemicznym, medycynie oraz elektronice oraz – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest nieustające i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu użytego m.in. przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB albo kable USB) jest częstokroć nieopłacalny, w związku z tym popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat trend ten nie powinien się zmienić.

Sztabki złota – produkowane w wielu rozmiarach

Słysząc o lokacie pieniędzy w złote sztaby gros osób momentalnie pomyśli, że to nie dla nich, przez duży koszt. Tymczasem złote sztabki są odlewane w rozmaitych wagach, tym samym w zasadzie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 5 g. Te małe sztabki są również perfekcyjne jako podarunek. Więksi inwestorzy, mający większe fundusze raczej wybierają cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, a także 1000 g. Warto jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupimy złoto po znacznie niższej cenie. Po drugie, nie można rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż powinno się zamawiać złote sztabki o przeróżnej wadze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na niewielkie sztabki o wadze 1 g.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]