Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje ogromna liczba Polaków, którzy nie mogą wziąć kredytu, gdyż nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak go pokonać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje finansowe zazwyczaj mają własne warunki, na podstawie których przyznają kredyty czy też odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne warunki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już jakieś pożyczki. Na największe trudności muszą być gotowi ci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Należą do nich przede wszystkim studenci i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy znajdują się od kilku lat i osiągają niewielkie zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z tym, iż kredyt nie będzie im przyznany, muszą liczyć się także emeryci. Rzecz jasna, finansowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy, a także wykonujące pracę w innym kraju. Czynniki takie powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, ponieważ kredyty w takich firmach są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej rygorystyczne warunki kredytowania i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie więc kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w instytucji, w której planuje się ubiegać o kredyt. Znakomitym pomysłem jest również na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, ale wspólnie z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, jakie podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.