Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o internetowej wymianie walut? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.kantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w najbliższym oddziale banku lub w kantorze – te ostatnie wciąż funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Jednak w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać walutę bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Plusy kantoru online

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Zaletą kantorów online jest głównie to, iż transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zwykle z zeszłej doby. Następnym i niesłychanie istotnym plusem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory online proponują również kilka pomocniczych usług popularnych wśród klientów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) bądź w określonym przez nabywcę dniu.

Kto korzysta z kantorów online?

Kantory internetowe to usługa dla osób ceniących sobie komfort i ogromną swobodę w dysponowaniu swoim kapitałem. Używają ich również osoby pracujące bądź studiujące poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie. Lecz nim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Nasze dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]