Monety bulionowe – srebro coraz popularniejszą opcją inwestycyjną

Kliknij tutaj, aby kupić srebro bulionowe.

Monety bulionowe, nazywane również monetami lokacyjnymi, to kolejna opcja dla osób chcących lokować swoje finanse w kruszce. Naturalnie, najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym typie inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatniej dekadzie coraz więcej mennic państwowych wypuszcza srebrne monety bulionowe, które szybko zdobyły wiernych zwolenników, w szczególności wśród inwestorów z nieco mniej zasobnym portfelem.

Srebro bulionowe – pewniejsza inwestycja aniżeli monety kolekcjonerskie

Nie mijamy się z prawdą, jeśli stwierdzimy, iż monety bulionowe ze srebra są praktycznie nowością inwestycyjną. Emitowane są w mennicach kilku krajów, na dodatek dopiero od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (pojawiły się jako pierwsze w Meksyku, w Chinach oraz w Kanadzie). Chociaż są popularne wśród inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak bogata jak pokrewnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednak trafnym wyborem dla osób potrzebujących urozmaicić swoje aktywa, a które boją się inwestować w dużo droższe srebrne monety kolekcjonerskie lub które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w platynę bądź złoto. Dlaczego monety bulionowe uznaje się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu do sprzedaży zawsze dostrzegalnie przewyższa koszt metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ przede wszystkim całkowity wydatek poniesiony przez producenta na wybicia numizmatu (m.in. opracowanie przez grafika indywidualnego wzoru i wytworzenie dokładnych matryc). Istotne jest dodatkowo to, iż monety kolekcjonerskie sprzedawane są w limitowanej ilości, co automatycznie zwiększa na nie popyt. Nie oznacza to aczkolwiek, że z biegiem lat ich wartość będzie zawsze wzrastać! Należy mieć na uwadze, iż tak jak w przypadku każdego przedmiotu kolekcjonerskiego, monety te są warte tyle, za ile pragnie je kupić przyszły nabywca. Z kolei monety bulionowe ze srebra pozbawione są aspektu kolekcjonerskiego (ich wygląd odświeżany jest bardzo rzadko i nie mają ustalonego nakładu), tym samym ich wartość ściśle powiązana jest z ceną rynkową srebra.

Srebrne monety bulionowe – nie tylko o nominale 1 uncji trojańskiej

Srebro jest tanim metalem szlachetnym, toteż monety bulionowe z tego kruszcu z rzadka emitowane są w wadze niższej niż 1 oz (uncja trojańska), a więc 31,1 g. I choć próba srebra .999 oraz waga 1 oz to zasadniczo norma dla tych monet, u resellerów zamówimy także monety o ciężarze 2 oz, 10 oz czy 1 kg. W polskich sklepach posiadających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy znane na całym świecie Liście Klonowe z Kanady, Britannie z Wielkiej Brytanii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niekonwencjonalnym nominale 1,5 euro.

Nasze dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]