Usługa mass collect – co to jest?

Skieruj się na flobo.io, aby znaleźć odpowiedź na pytanie jak działa mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom unikalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest właściwie niezwykle prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty czy też standardowy przelew). Korzystanie z mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a przy tym eliminacją potencjalnych pomyłek, jakie mogą mieć miejsce w czasie tej czynności.

Bieżące śledzenie wpływających opłat – atuty usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (mają ją między innymi BNP Paribas i kilka banków spółdzielczych) warto przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, także takiej, która każdego miesiąca obsługuje poniżej 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem bieżące kontrolowanie spływu opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]