Hosting SSD dla firm – szybkość ma znaczenie

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować najlepszy hosting dla firm?

Hosting dla firm – postaw na prędkość i bezpieczeństwo

Hosting internetowy, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być niezawodny, bezpieczny, szybki i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy likwidacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (w chmurze, współdzielony, dedykowany, bądź VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinien charakteryzować się niezawodny hosting?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie należy skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się niską jakością, a niejednokrotnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych szukajmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była też stosunkowo szybka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zaniedbujmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie wybuchu pożaru), a backup danych powinien być wykonywany regularnie.