Pomysł na prezent – srebrna lub złota moneta kolekcjonerska

Srebrne monety upamiętniające ważne miejsca, postacie oraz wydarzenia historyczne to unikatowy pomysł na prezent z okazji ważnych wydarzeń w życiu bliskich nam osób. Upominek w postaci srebrnej monety będzie piękną pamiątką zarówno chrztu, jak i pierwszej komunii lub ślubu.

Pomysł na prezent o symbolicznym znaczeniu

Chrzest, pierwsza komunia oraz bierzmowanie to dla osób wierzących sakramenty o podniosłym, wyjątkowym znaczeniu. Uroczystości te mają wymiar głównie duchowy, wiąże się jednak z nimi tradycja wręczania dziecku symbolicznych prezentów. Pięknym upamiętnieniem tych szczególnych wydarzeń z całą pewnością będą srebrne monety z motywem religijnym.

Z okazji chrztu podarować możemy dziecku na przykład srebrną monetę z wizerunkiem Archanioła Gabriela o nominale 2000 franków CFA, wadze dwóch uncji i wysokiej jakości, szlachetnym wykończeniu antique finish. Archanioł Gabriel uważany jest w tradycji chrześcijańskiej za jednego z najwyższych rangą aniołów – niech stanie się patronem nowego członka Kościoła.

Srebrna moneta kolekcjonerska to także doskonały pomysł na prezent z okazji sakramentu bierzmowania. 10 złotowa srebrna moneta wyemitowana w 2019 roku przez NBP z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ma na awersie wygrawerowany napis “Deo et Patriae” (Bogu i Ojczyźnie). Niech dewiza ta obecna będzie również w życiu bierzmowanego.

Wśród monet okolicznościowych oferowanych przez sklep internetowy GoldBroker.pl znajdziemy również ciekawą propozycję, wybitą z myślą o obdarowaniu nowo narodzonych dzieci. To złota moneta Witaj na świecie, o nominale 2000 franków CFA, wyemitowana w roku 2021. Na awersie znajduje się wizerunek małych stópek wpisanych w kształt serca. Natomiast otok tworzy 120 serduszek (liczba symbolizuje tętno dziecka po urodzeniu) oraz 270 kreseczek (jest to liczba dni o poczęcia do narodzin). Moneta wybita jest w złocie próby 999,9.

Moneta na prezent dla nowożeńców

Poszukując eleganckiego dopełnienia prezentu ślubnego dla nowożeńców, warto zwrócić uwagę na wykonaną ze srebra najwyższej próby (999,9) i wyemitowaną w 2021 roku przez Niue srebrną monetę kolekcjonerską z wizerunkiem młodej pary. Moneta wybita została stemplem lustrzanym i ozdobiona kryształkami Swarovski Elements. Możemy mieć pewność, że nasz podarunek będzie godnym uświetnieniem tego wyjątkowego dla młodej pary dnia i pozostanie pamiątką na lata.

Srebrna moneta – pomysł na prezent urodzinowy

Urodziny to dzień, w którym pragniemy okazać bliskiej nam osobie, jak bardzo jest dla nas cenna. Poszukując pomysłu na prezent, który pomoże nam to wyrazić bez słów, zainwestujmy w srebrną monetę kolekcjonerską wyemitowaną w 2021 roku przez Republikę Kamerunu. Zdobiona wielobarwnym drukiem cyfrowym moneta z napisem „Happy Birthday to you” będzie oryginalnym pomysłem na prezent dla jubilata i jubilatki w każdym wieku. Kto wie, może nasz urodzinowy podarunek w postaci monety będzie początkiem pięknej kolekcji numizmatycznej, przekazywanej później z pokolenia na pokolenie?

Srebrna lub złota moneta – pomysł na prezent dla kolekcjonera

Upominek w postaci srebrnej lub złotej monety bez dwóch zdań będzie trafionym pomysłem na prezent dla kolekcjonera. W tym przypadku przy wyborze warto kierować się nie tylko potencjałem inwestycyjnym lub popularnością danej monety, ale również – zawartością dotychczasowych zbiorów znajdujących się już w kolekcji bliskiej nam osoby. Często kolekcjonerzy zbierają bowiem monety poświęcone wybranej tematyce lub wybierają monety w oparciu o wspólny mianownik. Tu dobrym pomysłem będzie wybór kolejnej monety z konkretnej serii monet np. Historia polskiej muzyki rozrywkowej lub Zwierzęta świata.

Źródło tekstu: https://goldbroker.pl/poradnik-inwestora/pomysl-na-prezent-srebrna-lub-zlota-moneta-kolekcjonerska/