Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Na https://tinyurl.com/yxgf8l5n poznasz aktualną ofertę skitur.

Większość turystów podróżujących w góry zimą, udaje się tam zwykle wyłącznie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – rekomendowane tylko dla doświadczonych w górach osób

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym relaksem w górskiej chacie i sporadycznym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na przeżywanie ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, jednak dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart oraz butów.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są z pewnością Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości przeszło 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa będzie dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym obszarze poradę od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]