Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Jednak co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Co to jest optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja ?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej artykułów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkiego wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się co drugie słowo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się popularniejszy. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że przede wszystkim ma być ona przyjazna dla użytkowników.