Raport danych pozafinansowych – jak powstaje?

Pod tym linkiem uzyskasz kompleksową pomoc profesjonalistów w dziedzinie tworzenia raportu danych pozafinansowych.

Raporty danych pozafinansowych są coraz częściej tworzone przez najróżniejsze firmy. Na ich opracowanie najchętniej stawiają wiodące marki – publiczne kompanie lub międzynarodowe firmy, jednak docenia się je także w trochę pomniejszych spółkach. Najpopularniejszym rodzajem raportu danych pozafinansowych jest CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z informacji, które w nim znajdziemy możemy wyczytać między innymi jakie są proporcje płci na kluczowych stanowiskach kierowniczych, jak ważna jest dla firmy troska o ekologię i w które akcje społeczne się angażuje. Czemu zatem opłaca się przygotować raport danych pozafinansowych? O jakich rzeczach wiedzieć podczas jego publikacji, by przyniósł spodziewane rezultaty?

Czemu warto przygotować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych dobrze zdecydować się zwłaszcza ze względu na wizerunek przedsiębiorstwa. Publikując raport CSR tworzymy image firmy zaangażowanej, co ma wpływ zarówno na zwiększenie liczby kontrahentów, jak i brak problemów z przyznaniem późniejszych pożyczek. Raport danych pozafinansowych także umożliwia zbudowanie związków z miejscowymi społecznościami i władzami, co jest niezwykle istotne dla każdej marki – tak lokalnych spółek, jak i ogólnoświatowych korporacji.

Raport danych pozafinansowych – komu zlecić?

Stworzenie raportu danych pozafinansowych przyniesie oczekiwane skutki jedynie wówczas, gdy jego dane opublikujemy w atrakcyjnej dla klientów formie. Dlatego po opracowaniu informacji, warto zlecić przygotowanie publikacji raportu sprawdzonej studiu graficznemu. Dzięki temu ewentualni kontrahenci łatwo wyszukają wszystkie informacje, a to w ogromnej mierze wpływa na ich zdanie o marce. Nie zapominajmy także, że raport danych pozafinansowych jest elementem strategii kształtowania image’u firmy – musi więc nawiązywać do wydawanych przez nią pozycji reklamowych.

Nasze dane:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]