Twoja firma jest eco-friendly? Zaopatrz ją w eko gadżety

W ostatnich latach temat ekologii przeobraził się w jednym z najważniejszych problemów, roztrząsanych w debacie publicznej. Konieczność modyfikacji naszych nawyków związanych z odpowiedzialnym stosowaniem zasobów Ziemi, powoli przebija się do każdej sfery życia, także do świata promocji. W dzisiejszych czasach zarówno duże spółki, jak i małe firmy, aspirują do tego, by stać się eco-friendly. Swoje zaangażowanie w ochronę przyrody mogą one oznajmić klientom w różny sposób, również przez użycie w akcjach marketingowych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Charakterystyka eko gadżetów promocyjnych

Ekologiczne gadżety to towary promocyjne, ale wykonane z surowców przetworzonych lub szybko degradowalnych. Są to również gadżety z naturalnych tekstyliów, które mają praktyczne zastosowanie i których obdarowany nimi klient nieprędko wyrzuci. Sprawia to, że ich wykorzystanie w niewielkim stopniu wyrządza szkodę otoczeniu. Do grupy eko gadżetów reklamowych zalicza się także te produkty, które wytworzono z PP, czyli z polipropylenu. Mimo, iż to polimer, bez trudu poddaje się on przetworzeniu, a kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie są emitowane szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – długopisy oraz kosmetyczki

Można sądzić, że w asortymencie producentów rzadko spotyka się szeroki wybór ekologicznych gadżetów. To założenie jest mylne. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest olbrzymi – można zamówić nadruki na koszulkach z bawełny, w różnych fasonach (męskich, dziecięcych oraz damskich), a także w licznych barwach. Nadruki reklamowe nanoszone są na płócienne czy bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie tradycyjnych toreb na ramię, ale także np. plecaków-worków. Inne atrakcyjne gadżety tego typu to niewątpliwie długopisy, które produkuje się ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, papierowe pojemniki na napoje, portmonetki, a także ekologiczne puszki z biodegradowalnego PLA.