Kochasz góry i lubisz wysiłek? Zapisz się na wycieczki dla aktywnych!

Szukasz korzystnej oferty aktywnych wakacji dla singli? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: ci, którzy czas wolny uwielbiają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy urlop starają się zrobić coś szczególnego, czego do te pory nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne sporządzają nieszablonowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Okazja na zawiązanie długoterminowych znajomości – aktywne wyprawy

Aktywne wyprawy to skrupulatnie przygotowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć przeróżne regiony świata i Polski z kompletnie nowej perspektywy. Plan takich podróży jest jest pełen fantastycznych atrakcji, których typowy turysta nie doświadczy z pozycji komfortowego fotela na werandzie wydzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to też pierwszorzędna szansa, aby zdobyć przydatne kwalifikacje, bowiem nieraz łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania zasad przetrwania na danym terenie. Na wycieczce w góry można między innymi nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, a także tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. w przypadku lawiny. Należy także napomknąć, iż taka wyprawa w góry pełna jest ciężkich wyzwań wymagających ufności i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Aktywne wyprawy to nie tylko góry w Europie

Najatrakcyjniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się świetną kondycją fizyczną, to przeważnie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść 4 główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez trudu poradzą sobie również podczas wyprawy do Nepalu albo na Wyspy Komodo.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]