Rafting po Dunajcu – aktywnie zwiedzaj Pieniny

Odpoczynek na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania znana w Polsce od ponad stu lat i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnego rywala. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Daje on znacznie większych wrażeń niż pływanie, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie rzecz jasna umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kanadyjce lub kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Rafting na Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą bowiem do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting Dunajcem to również wspaniała opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.