Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę wyprawy w Alpy w rozsądnej cenie.

Polscy entuzjaści gór, którzy poznali już na wylot każdy szlak w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich i w Sudetach, częstokroć zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Malownicze Alpy – fantazja alpinistów ze wszystkich stron świata

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Europy, którego obszar rozciąga się kilka krajów, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, nazwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe wierzchołki, o pokonaniu których marzą wspinacze z całego globu, to np. Weisshorn – 4506 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru albo Les Droites. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – cudowne doświadczenie

Jakie wycieczki w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest wiele intrygujących propozycji kierowanych do entuzjastów gór o różnym stopniu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz utrzymują optymalną kondycję fizyczną i nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, którzy myślą przede wszystkim o wymiarze szkoleniowym, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu naukę fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym atutem tych wypraw jest to, że prowadzone są w małych, najczęściej kilkuosobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę instruktorów.

Z zawodowymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się zachwycającym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]