Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Szukasz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie kursu górskiego? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są piękne. Praktycznie co parę tygodni, a zwłaszcza w okresie, kiedy urlopowicze tłumnie odwiedzają atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w sąsiedztwie słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego wyposażenia wybrały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich umiejętności. Wobec tego tym, którzy lubią góry i chcą przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w górach w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, aby pozyskać niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, posługiwania się czekanem, asekuracji, autoasekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po trasach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w razie rozmaitych niespodziewanych wypadków. Szkolenie omawia dodatkowo reguły prawidłowego zachowania się podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma szerokie doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w małych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż 6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni w pełni opanować najważniejszą wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]