Z czego składają się instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne. Wystarczy kliknąć tu, aby skorzystać z doświadczenia fachowców

Instalacje teletechniczne sieci kablowych to rozbudowana infrastruktura posiadająca wiele rozmaitych sprzętów – od najprostszych po niezwykle skomplikowane. W naszym kraju działają profesjonalne przedsiębiorstwa, które produkują urządzenia do sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi proponują i z urządzeń składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – w hotelach i wieżowcach

Instalacje teletechniczne obejmują urządzenia takie jak: anteny FM/DAB, LNB – konwertery SAT, wzmacniacze masztowe, zwrotnice antenowe, odbiorniki optyczne. Na rynku znaleźć można też wzmacniacze magistralne, kable koncentryczne 75 OHM, urządzenia DVB-S/S2 i cyfrowe stacje czołowe. Sprzęty tego typu zakładane są na nieruchomościach, w obiektach publicznych i wieżowcach. Podmioty istniejące na rynku zajmują się natomiast z reguły planowaniem sieci i wytwarzaniem konkretnych modułów. Instalacje teletechniczne wymagają odpornych na szkodliwe czynniki komponentów oraz profesjonalnej instalacji – stąd niezastąpione jest wsparcie fachowców.

Instalacje teletechniczne – opieka techniczna

Konieczne jest też, żeby sieci kablowe były zgodne z określonymi prawnie warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki i ich położenie. Dlatego niezbędna jest opieka techniczna specjalistycznych przedsiębiorstw, które zapewnią odpowiednie narzędzia a także dobiorą najlepsze urządzenia dobrane do wymogów danej sieci. Instalacje teletechniczne niejednokrotnie potrzebują też konserwacji, tym samym niesamowicie istotna jest opieka gwarancyjna. Korzystają z niej zazwyczaj deweloperzy.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]