Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Co warto wiedzieć o Dolomity trekking?

Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w naszym kraju wyznaczonych w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Bez wątpienia są one oszałamiające, niemniej jednak osoby chętnie uprawiające ten typ aktywności z czasem pragną przeżyć na nowo ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym terenie. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeśli można zachwycać się imponującymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – masyw górski dodany do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, cechują się pokaźną liczbą poszarpanych grani, stromych turni oraz baszt skalnych, które w trakcie dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują bardzo strome stoki, liczne urwiska i wysokie pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również sporo bezpiecznych tras, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

Szczyty Tofanów i Averau – co można zobaczyć podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością urzeknie przejście przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach, które są zaopatrzone w liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy przeszli instruktaż z zasad asekuracji, jak również metod poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy na pewno nie zapomną o niej przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również aktywnie zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na szczyt Averau czy grupę Tre Cime.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]