Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Tutaj znajdziesz więcej informacji o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną zmagań zawodowych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Kłopoty powoduje także samo opracowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Annapurny i Manaslu

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje bądź Karakorum rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, iż te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]