Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Tutaj poznasz pełną ofertę trekkingów

Górskie wyprawy przybierają różne postaci. Od powolnych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek ze świetną sprawnością, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków biwakowania podczas długiej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne góry Europy, największą popularnością cieszą się Alpy, Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]