Trekkingi – z plecakiem po górach

Nie zwlekaj! Sprawdź unikalną ofertę! Trekkingi w dobrej cenie.

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w różnych górach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli oczywiście posiada właściwe akcesoria, tj. buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki zapewniające stabilność na nierównych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna okaże się też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on potrzebny? W których górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Sprzęt do trekkingu

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę technicznym terenie, co powoduje, iż potrzebne okazują się narzędzia ułatwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, ponieważ zapewnią przyczepność również na śliskich szlakach – a na wielu górach uświadczyć je możemy również wiosną. Na trudnych podejściach pomocny będzie też czekan. Do obsługi obu narzędzi niezbędne są właściwe kwalifikacje – z tego powodu nieobyci turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który pokaże nam, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Trekkingi – w jakich miejscach się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – polscy turyści często wybierają pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym uznaniem wśród fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Broad Peak oraz Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]