Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ uzyskasz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po górskie szczyty to ambicja dużej części turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Silnych wrażeń z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Podróżników wabią głównie sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, niesamowite krajobrazy, a także kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Shira, Uhuru i Mawenzi – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga odpowiedniej preparacji – z uwagi na ogromną wysokość realne jest niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto także wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty oraz zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, by uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]