Wyprawy górskie i ich wielka popularność

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, uzyskasz na www.exploruj.pl

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zazwyczaj zaczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak przestaje być to wystarczające. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od naszego kraju rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Obecnie przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją tak polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale też najwyższe wzniesienia Meksyku, Afryki czy Azji. Bez wątpienia dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji wiele upraszcza, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Konieczna jest sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać długą wyprawę z bardzo masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z dobrej jakości sprzętem oraz odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w zbliżonych do takich ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]