Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Najkorzystniejsza oferta wypraw znajduje się pod tym linkiem

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności tras powoduje, iż każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Dużą popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jakkolwiek z uwagi na wysoki poziom trudności i znaczne koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym polskie firmy aranżują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]