Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Więcej szczegółów o atrakcjach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż czasem trudno odnaleźć się w zalewie informacji o ciekawych zabytkach i najnowszych imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której ekspresowo odszukają Centra Informacji Turystycznej, hotele, motele i kempingi oraz zabytki i muzea zlokalizowane w miastach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach. Dodatkowo dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar małopolskiego folkloru.

Katalog konsulatów i przydatne rozmówki – istotne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale także w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Niesłychanie wartościowy dla cudzoziemców może być też dział Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego