Zastosowanie najpopularniejszych kosmetyków do makijażu oczu i brwi

Więcej o kosmetykach do makijażu oczu na https://houseofbeauty.com.pl/c/22-oczy.

Podstawowe kosmetyki do makijażu oczu oraz brwi

Zaakcentowane oczy to ważny element nanoszenia makijażu. Trzeba rozpocząć go od zastosowania dopasowanej bazy pod cienie. Baza powstrzymuje zbieranie się cieni w fałdzie powieki i jest niezmiernie potrzebna, przede wszystkim jeżeli ma się problemy z przetłuszczającą się bądź opadającą powieką. Co więcej baza przedłuża trwałość makijażu oczu, wyrównuje koloryt cery, a więc maskuje widoczne naczynka i zaczerwienienie, a także podbija barwy cieni do powiek. W ofercie sklepów z kosmetykami znajdziemy kosmetyki w słoiczku, w płynie czy w kredce, dlatego bez przeszkód można zamówić te, z których wolimy korzystać.

Do wykonania podstawowego makijażu oczu przydadzą się cienie do powiek. W zależności od upodobań można wykorzystać już gotowe palety cieni lub na własną rękę dobrać ich kolory spośród wielu oferowanych pojedynczych cieni do palet magnetycznych. Aby przełamać monotonię makijażu oczu, np. zagęścić optycznie rzęsy i uwydatnić kontur oka, użyj eyelinera lub kredki do oczu. Jeśli zaś wolisz nosić sztuczne rzęsy, to warto narysować lekką linię na powiece, która ukryje ich pasek. Poza tym eyelinery i kredki umożliwiają optyczną zmianę kształtu oka, wyciągając bądź zaokrąglając je.

Końcowym elementem makijażu oczu jest wykorzystanie maskary do rzęs. Możemy kupić te przedłużające rzęsy, zwiększające ich objętość lub o innym niż czarny kolorze.

Jeżeli lubisz połysk w makijażu, to polecamy sięgnąć po pigmenty do makijażu. W momencie aplikowania pigmentów nie wolno zapomnieć o specjalnym kleju albo bazie, żeby pigmenty się tak szybko nie osypywały.

W domowej kosmetyczce opłaca się mieć płyn Duraline. To pomocny produkt, szczególnie gdy używamy kosmetyków w żelu przykładowo pomady do brwi albo eyelinerów w słoiczku, które mogą zasychać. Płyn Duraline można też użyć razem z cieniami do powiek.

Dzienny makijaż brwi oraz oczu – nie musisz posiadać wielu kosmetyków

Do wykonania łatwego makijażu brwi i oczu nie potrzeba większych umiejętności ani dużej kolekcji kosmetyków. Naturalnie,malowanie regularnej linii kredką do oczu wymaga lekkiej wprawy, jednakże już cienie, w szczególności te perłowe, można bez trudu nakładać palcami. Istotne jest wyłącznie to, aby w wykonanym makijażu czuć się dobrze.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]