Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

Jeśli chcesz kupić akcesoria szalunkowe, powinieneś odwiedzić ten adres.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie sporo materiałów służących do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać stosowny odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Peri czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]