Baseny kąpielowe do użytku domowego

Jeśli potrzebujesz basenów kąpielowych, odwiedź ten adres

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa bądź pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość rodzajów basenów. Dostępne są rozmaite kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także ogród lub halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Tego typu dodatków jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]