Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Dalsze informacje o budowie domów drewnianych energooszczędnych - zajrzyj w to miejsce

Szereg osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się również znacznymi stratami energii. Obecnie wygląda to diametralnie inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy drewniane, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy wznoszone z drewna to aktualnie doskonały przykład na to, jak doskonale można łączyć tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują też innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można nierzadko w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt fachowcom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się świetnie, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]