Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Jeśli chcesz kupić ekologiczne domy drewniane, koniecznie wejdź na domygoralskie.com

Jeszcze kilkanaście lat temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem przypominające zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego typu rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu bądź majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla mających alergię, chorych na astmę i osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]