Gdzie używa się płyt z piaskowca?

Piaskowiec jest stawiany wśród najchętniej wykorzystywanych w architekturze surowców. Nie jest tak rzecz jasna bez powodu – piaskowiec ma wszak mnóstwo atutów, a te powodują, iż w wielu przypadkach okazuje się odpowiednim rozwiązaniem. Doskonale zdaje egzamin w produkcji elementów do płotów czy brodzików. Płyty z piaskowca zwykle stosuje się w elewacjach, na których znaczenie mają także ich względy estetyczne – minerał ten prezentuje się lepiej niż większość innych minerałów, komponując się tak z innowacyjnymi, jak i klasycznymi projektami.

Płyty z piaskowca – solidność

Świeży piaskowiec nie należy do najtrwalszych materiałów, lecz jego parametry bardzo polepszają się po wykorzystaniu innowacyjnych metod utrwalających. Dzięki nim jest również odporniejszy na wodę, co powoduje, iż może być wykorzystywany w fontannach i, co najważniejsze, na elewacjach. Należy również dodać, iż płyty z piaskowca okażą się znacznie solidniejsze, jeżeli zakonserwujemy je żywicą – umożliwi to osiągnięcie wyższej odporności na wodę.

Estetyczne zalety płyt z piaskowca

Płyty z piaskowca, jak już napisaliśmy, są również cenione z uwagi na ich walory estetyczne. Według sporej części klientów, piaskowiec jest jednym z najlepiej się prezentujących kamieni, zaś upływ lat rzutuje na niego jedynie korzystnie – piaskowiec po dekadach użytkowania staje się jeszcze ciekawszy. Właśnie dlatego płyty z piaskowca są chętnie stosowane tak na zewnątrz, jak wewnątrz.