Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Jeśli poszukujesz okien drewnianych, zobacz tutaj

Okna wykonane z drewna powszechnie kupowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale również na ich trwałość. Ten ekologiczny materiał zapewnia estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko piękno jest ważną zaletą tego rodzaju okien. Jakie są inne względy, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich cena jest nieco wyższa niż okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – klasyczna elegancja

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z urządzaniem domu, mówi o niezwykłym klimacie, który buduje drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które miewają przeróżny wygląd, barwę czy też inną fakturę, co daje olbrzymie możliwości aranżacyjne i można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest również zdecydowanie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc świetnym materiałem do produkcji rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Dodatkowe niebagatelne cechy okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny surowiec zapewnia wielkie możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Miewają one rozmaity wygląd oraz stylistykę. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto obrabiać, tworząc wyjątkowe formy. Tylko drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytków, doskonale sprawdza się również w przypadku osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobroczynnie działa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych plusów trzeba poza tym dodać fakt, że istnieje dużo dobrych metod wydłużania trwałości okien drewnianych, jak również to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest dość prosta oraz nie szkodzi środowisku. Czynniki te powodują, że okna drewniane są bardziej godne polecenia aniżeli okna wykonywane z PCV lub plastiku.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]