Wynajem szalunków – czy jest opłacalny?

Zajrzyj tutaj, jeżeli interesuje Cię dobra oferta wynajmu szalunków Kraków

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, lecz spotyka się również konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety ze względu na spore koszty nie zawsze firmy remontowe mają własne szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w roku jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować poważne koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się też obsługa kontrahenta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto zaś wejść do internetu i sprawdzić, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa piszą poprzedni kontrahenci.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]