Zalety okien skrzynkowych

Szukasz okna skrzynkowego? Koniecznie odwiedź ten adres.

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je możemy w starych kamienicach, wiejskich domkach oraz dworkach. Dziś są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w takich budynkach, bo użycie tego typu okien wymagane jest przez konserwatora. Warto przy tym zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są także we współczesnych budynkach. Tym bardziej, iż obecne modele są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to pewnego typu izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często dzielone są na czworo elementów – te górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i niegdyś były używane do wentylowania wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach zabytkowych – między innymi domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe typy, powinny być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najczęściej sięgano po sosnę lub modrzew, jednak ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się bowiem znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ wody, wiatru oraz skrajnych temperatur.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]