Biuro tłumaczeń – zleć przekład profesjonalistom

Pomimo powszechnejznajomości języków obcych, popularność usług oferowanych przez biuro tłumaczeń nie maleje. Poznań, Wrocław czy inne duże miasta to nie jedyne miejsca, gdzie działają, bo popyt na tłumaczenia wysokiej jakości utrzymuje się także w niewielkich miejscowościach. Jest ku temu wiele powodów. Po pierwsze – wiele czynności wymaga znajomości jakiegoś języka na zaawansowanym poziomie, dostępnych dla osób, które ukończyły studia lingwistyczne. Po drugie zaś – poza językiem angielskim, biura oferują także tłumaczenia z innych, mniej popularnych języków.

Jakie usługi świadczy biuro tłumaczeń?

Ofertę biura tłumaczeń podzielić można na 2 grupy – tłumaczenia pisemne oraz ustne. Tłumaczenia pisemne dzielą się na specjalistyczne, zwykłe oraz przysięgłe. Tłumaczenia specjalistyczne prowadzone muszą być przez tłumacza znającego realia danej branży – dotyczą zazwyczaj analiz naukowych czy dokumentacji technicznych. Tłumaczenia przysięgłe wymagane są zaś przez urzędy oraz sądy i muszą być przeprowadzane przez tłumacza posiadającego odpowiednie uprawnienia. Jeśli idzie o tłumaczenia ustne, warto wymienić tłumaczenia symultaniczne wykonywane na żywo podczas konferencji czy wykładów.

Tłumaczenia – popularne języki

Choć wachlarz usług oferowanych przez biura tłumaczeń jest naprawdę szeroki, największą popularnością cieszą trzy języki. Chodzi głownie o tłumaczenia pisemne na angielski itylko nieco mniej popularne tłumaczenia pisemne na niemiecki. Warto wspomnieć też o sporym zapotrzebowaniu na tłumaczenia pisemne na rosyjski. Kwestia najpopularniejszych języków wygląda identyczniew przypadku tłumaczeń ustnych.