Catering kanapkowy – zamów go, gdy nie masz czasu na organizację przyjęcia

Kliknij tutaj, żeby zamówić catering kanapkowy.

Przygotowanie nawet sporego przyjęcia nie jest problemem, gdy posiadamy wiele czasu na kupowanie potrzebnych produktów i napojów, a także późniejsze samodzielne preparacja z nich apetycznych przysmaków dla zaproszonych gości uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką możliwość, lecz nie oznacza to od razu, iż trzeba porzucić zamiar celebracji ważnego wydarzenia. W takim przypadku można skorzystać z usług tzw.cateringu kanapkowego.

Przekąski cateringowe – poręczne dania na “jeden gryz”

Catering kanapkowy, znany także jako finger food catering, to usługa kierowana głównie do firm, lecz zamawiają ją dość często również różnorodne stowarzyszenia oraz osoby prywatne urządzające prestiżowe bankiety. Polega ona na dostarczenie na event potraw w wariancie finger food, to znaczy niedużych przekąsek, które da się spożyć bez zasiadania przy stole i bez potrzeby użycia sztućców. Klasyczny finger food nie wymaga też zastosowania talerza – to zakąska na “raz”. Finger food to z reguły sandwicze, roladki albo tartoletki owocowe oraz warzywne. Ten wariant cateringu idealnie sprawdza się na imprezach, gdzie organizatorom zależy na ogólnej interakcji uczestników. Pozwala on na prowadzenie swobodnych rozmów, a przy tym nie redukuje interakcji tylko do gości siedzących przy konkretnym stoliku.

Atuty cateringu finger food?

Zlecenie organizacji cateringu z przekąskami zewnętrznej firmie ma dużo zalet, które dostrzegą zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, w ten sposób pozbywamy się trudności z rozstawieniem stołów i stresu z usadzaniem gości imprezy. Zimne i ciepłe napoje oraz dania ustawione są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Ułatwia to organizację imprez przede wszystkim w mniejszych aulach, gdzie rozstawienie optymalnej liczby stołów byłoby niełatwe. Taki catering od razu powoduje też, że uroczystość ma mniej formalny, bardziej wyluzowany klimat. Wypada zaznaczyć, iż menu z drobnych przekąsek jest na ogół tańsze niż wytworne kolacje, a jednocześnie daje więcej opcji dobrania ich do tendencji żywieniowych gości eventu. Co istotne, catering z przekąskami nie wymaga dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to nieraz stanowiło poważną komplikację przy urządzaniu wydarzeń w siedzibach firm.

Nasze dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]