Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie schorzenia zębów jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi technikami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w przypadku dużych uszkodzeń uzębienia, potrzeby wstawienia sztucznych zębów lub mostów, uszkodzeń kości oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju narośli bądź nowotworów. Które metody bywają zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – także tych znacznie zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych problemów. Dobrze więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, leki znieczulające. Duże znaczenie ma także nastrój w gabinecie oraz podejście stomatologa do chorych – wiele mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy na przykład w internecie lub wśród bliskich.