Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

Sprawdź, kto oferuje odbiór starych mebli.
Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których z różnorodnych przyczyn nie chcemy się pozbyć. Aby nie zagracały powierzchni domu, przeważnie przenosimy je do piwnicy, na poddasze lub do komórki lokatorskiej. Rzecz jednakże w tym, że po wielu latach i w tych pomieszczeniach stają się na tyle zagracone, że zwykłe ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących okazją do tego, by uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Wypada zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, strychu i piwnicy.
Odbiór starych mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania
Śmieci takie jak zużyte panele podłogowe lub ścienne, sprzęt RTV i AGD, popsute meble czy fragmenty stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli musimy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o legalny recykling zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą także fachowe wsparcie przy sprzątaniu piwnicy, strychu względnie całego magazynu.
Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?
Jeżeli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spalone ani nie trafią na składowisko. Po zdemontowaniu ich na części składowe i podzieleniu komponentów według materiału, z jakiego były wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych garderób, łóżek albo półek.
Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina
Mob.: +48 501 322 008
E-mail:
[email protected]